Kapat

Windows 8’de Dosyalar Nasıl Yedeklenir?

Anasayfa Teknoloji Windows 8’de Dosyalar Nasıl Yedeklenir?

Hayatımızda önemli bir duruma gelmiş olan bilgisayarların bazen bizlere kötü şakalar yapması canımızı epey sıkmaktadır. Çökmesi, yıllardır biriktirdiğimiz ve depoladığımız dokümanlarımızı, filmlerimizi, fotoğraflarımızı ve videolarımızı kaybetmemize neden olur.

Yedeklemeyi unutursanız kaybettiğiniz şeyler için çok üzülürsünüz. Harici belleğe yedeklemenizin yanı sıra, hızlı bir şekilde bilgisayarınızın içine yedeklemeniz, PC çökse bile her şeyi kurtarmanız anlamına gelir. Windows’un son sürümlerinden biri olan Windows 8 bu işlemi yapmanız için oldukça kolay tasarlanmış bir dizi sunuyor. O zaman Windows 8’de dosyalar nasıl yedeklenir bilmek gerekiyor.

2013 yılında kullanıma sunulan ve epey beğeni toplayan Windows 8 Microsoft’un başarılı işletim sistemlerinden biri. Haliyle yedekleme işlemi de bir hayli kolaylaştırılmış durumda.

Windows 8 Dosya Yedekleme

Bilgisayarımdan denetim masasına geçerek ilk adımı atabilirsiniz. Sistem kısmından güvenlik modülüne girin.

Dosya geçmişi menüsünden dosya yedeklemeyi bulun ve tıklayın. Windows 8’de dosya yedekleme işlemini başlatmış olacaksınız. Yukarıda saydığımız kaybettiğiniz zaman üzüleceğiniz tüm kullanıcı dosyalarınızı yedeklemiş olacaksınız. Bu sistem işletim dosyalarınızı yedeklememektedir.

Gördüğünüz gibi bilgisayar konusunda dahi olmanıza gerek duyulmadan yedekleme işlemini yapabilmektesiniz. Bu yedekleme dışında harici bir belleğe de yedekleme yapmanız en güvenilir yol olacaktır. Windows 8 dosya yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın çökmesi sizi eskisi kadar korkutmayacak; çünkü her halükarda dosyalarınıza ulaşabileceksiniz. Windows 8’de dosyalar nasıl yedeklenir konusunu öğrenince derhal uygulamaya geçin ve otomatik yedeklemenin keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir