Kapat

Uzaktan Kablosuz Şarj Teknolojisi

Anasayfa Teknoloji Uzaktan Kablosuz Şarj Teknolojisi

Günümüzde kablosuz şarj aletleri insanları kablolardan kurtarsa da telefonunuzun ve dolaylı olarak sizin sabit bir yerde beklemenize sebep oluyor, çünkü cebinizde telefon varken uzaktan şarj edemezsiniz. İllaki bir yerde sabit kalması gerekiyor. Bu yöntem fazla sağlıklı ve kullanılabilir değildir. Bizleri kısıtlamayan kablosuz ve uzaktan şarj teknolojisi olsaydı mükemmel olurdu değil mi? Evet bu teknoloji çok değil bir yada iki yıl içinde piyasaya çıkacak. uBeam’ın geliştiriciliğini yaptığı bu teknolojiye dair bilgiler paylaşıldı. New York Times’da paylaşılan röportajı ve bu teknolojinin ayrıntılarını sizlere de aktarmak istedik.

uBeam firmasının yaptığı bu kablosuz uzaktan şarj teknolojisi sayesinde herhangi bir yerde durmanız gerekmiyor. Telefon cebinizdeyken yada herhangi bir taraftayken kolaylıkla şarj olabiliyor. Şimdi aklınızdan bu teknolojinin nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz değil mi? Bu proje ultrason tabanlıdır, uBeam firmasının geliştirdiği uzaktan şarj teknolojisinde, ilk işlem elektrik, ultrason dalgalarına benzer ses dalgalarına çevriliyor. Bundan sonra telefondaki alıcı dalgaları yeniden elektrik enerjisine çevirdikten sonra telefonunuza yönlendirerek şarj olmasını sağlıyor. Burada verici ev, ofis gibi yerlerde kullanabileceğiniz basit bir dekoratif eşyası şeklinde olabilecek.

uBeam yaptığı açıklamada uzaktan kablosuz şarj teknolojisinin bir iki yıl içinde tüm dünyaya ya servis edileceğini belirtti. İlk amaçları bu teknolojiyi otellere satarak insanların bunu tanıması sağlanacak. İnsanların tanıması sağlandıktan sonra ise piyasaya sürülecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir