Kapat

Uçan Otomobil

Anasayfa Teknoloji Uçan Otomobil

Slovakya’nın Uçan Otomobili

Çok sayıda uçan araba haberinden sonra bir yenisi daha Slovakya’dan geldi. Stefan Klein tarafından yapılan tasarım, havada gidebildiği gibi yerde de giden bir araç olarak dikkat çekiyor.

Uçan otomobil konusu çoğu insan için çocukluk hayallerinden birisi olarak öne çıkar. Bu konuda çok sayıda araştırmanın olması ve haber olarak çoğu yerde rastlıyor olmamız da bunun sonucu. Bu haberlerle ilgili, çoğunun tasarım olarak kaldığı ve çoğunun da deli saçması olduğu üzerinde durulabilir. Son haber de Slovak bir mühendisten geldi. Stefan Klein adındaki bu kişi, üniversitedeki öğrencilik yaşamından beri, bu konu da çalışmalar yaptığını söylüyor. Hem BMW hem de Audi için çok sayıda konsept araç geliştiren Kelin’in babası ve dedesi uçak kullanan kişilermiş.

Klein tarafından geliştirilen otomobil, 6 metre uzunluğunda. İki yolcu taşıyabilen bu araç, aeromobil şeklinde tanımlanıyor. Benzin istasyonların yakıt alabilen bu otomobilin 1 saat içerisinde 15 litre yakıta ihtiyaç duyması ise büyük oldukça ilginç. Saatte 200 km yapabilen bu otomobil, tek depo ile 700 km gidebiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir