Kapat

TESLA’NIN YENI IKINCI NESIL ROADSTER ŞIMDIYE KADAR YAPILMIŞ EN HIZLI ÜRETIM OTOMOBILI OLACAK

Anasayfa Teknoloji TESLA’NIN YENI IKINCI NESIL ROADSTER ŞIMDIYE KADAR YAPILMIŞ EN HIZLI ÜRETIM OTOMOBILI OLACAK

Elly Musk, Tesla yarı açık hava etkinliği sırasında bir sürpriz vaat etti ve oğlan teslim aldı: Roadster’ın dönüşü. Ancak tekrarlama performansı yoktur. Çarpıcı dört kişilik roadster, Musk’un iddialarını ölçtükleri takdirde dünyanın en hızlı üretim otomobili yapacakları sayıları çığrıyor. Musk, konuşmasında, onu fosil yakıt bağımlısı otomobil endüstrisine “şımartmak” olarak nitelendirdi.

Yarı kamyonunun ortaya çıkardığı final, evin o noktaya kadar sürülmesiydi. Beastie Boys’un “Sabotaj” filminin açılış gitar yastığı yüksek hoparlörün üzerine fırladığında, park ucu boyunca kırmızı bir ışın sıkıştı. İkinci nesil Tesla Roadster ani bir durma noktasına geldi ve sırtüstü Elon Musk, Porsche ve Ferrari’nin ter atmasına neden olan en yeni bebeğini tanıtmak için mikrofona geri döndü.

 MUHTEMELEN PORSCHE VE FERRARI’NIN TER ATMASINA NEDEN OLACAK

Musk, temel modelin 1,9 saniyede 0 ile 60 arası işlem yapacağını iddia etti. Eğer doğruysa, bu, bir üretim aracının iki saniyelik eşiğini ilk kez kırdığı ilk şey oldu. Ayrıca, yeni Roadster’ın 0’dan 100 saniyeye kadar 4.2 saniyede tırmanacağını ve Fast & Furioussürükleme yarış franchise’inin çağrılması için 8.9 saniyede çeyrek mil temizleyeceğini söyledi .

Musk, “Tesadüfen gelen jetten daha hızlı olacak” dedi, Tesla’nın Hawthorne, Kaliforniya tesisine sıkışan heyecanlı kalabalığın üstünde bir uçak uçmuştu.

Musk, en üst seviyedeki hızı onaylamayacağını ancak bunun “250 milin üzerinde” olduğunu ima ettiğini belirtti. Buna karşılık, İsveç Koenigsegg tarafından hazırlanan Agera RS şu sıralar 277.9 mil / saat hızıyla dünya rekoru kırdı.

Hayranları soluk soluğa kavuştuğunda Musk, Roadster’ın şarj başına 200kWh pil takımı ve 620 mil menzili ya da 1.000 kilometreyi geçtiğini söyledi. Yine, başka bir kayıt patladı – ya da Musk iddia ediyor. Los Angeles’tan San Francisco’ya giderken, şarj etmeden şarj edin, Musk alayladı.

Aracın üç motoru vardır (bir tanesi önde, diğeri arkada), dört tekerlekten çekiş ve tork yönlendirmesi.

Tasarım spor otomobil endüstrisine karşı açık grev. Bir McLaren P1 kokpiti, bir Acura NSX dış, Bugatti Chiron farları, Targa benzeri bir çatı ve bir Aston Martin DB10 anımsatan arka gibi tüm önemli oyuncuların olası ipuçları var.

Musk, “Bunu yapmanın ilkesi, benzinli arabalara sert bir şaplak kazandırmaktır” dedi. Diğer turbo şarjlı spor otomobilleri kullanmak, kişniş yanıyla buharlı bir motor gibi hissedecektir.

Model 3 müşterileri beklerken, Tesla topuklarını kazdı ve marka sevgisinin başladığı yere hayranlarını hatırlattı: 2008 Roadster. Musk, Tesla’nın ilk üretim otomobilinin, araç bittiğinde 2011’den beri geri döndüğünü öğrendi . Ancak 2014’te vaat edilen tarih geldi ve gitti ve bunun yerine elektrikli otomobil tutkunlarının Modeli S’yi aldı ve onu X ve 3. izledi. Bu akşamın yarı kamyonunun açılışı, Musk’un “Master Planı” nda bir sonraki aşamaya işaret etmekti. As Musk, defalarca gösterdi ki, senaryoyu keyifle sunarak çevirme sanatını öğrendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir