Kapat

İOS 11 Beta 2 İle Gelen Yenilikler

Anasayfa Teknoloji İOS 11 Beta 2 İle Gelen Yenilikler

Apple İOS 11 sisteminin geliştirici sürümünün 2.betasını kullanıcılara yayınladı. Bu beta ile bir çok yeni özellik işletim sistemine entegre edildi. Yeni gelen sürüm 414 MB boyutu bulunmakta. Bu güncellemede çoğu eksiklik giderilmeye çalışıldı.

 

Yeni güncelleme ile birlikte Ayarlar menüsünden “Sürüş Sırasında Rahatsız Etme” sekmesi konuldu. Bu ayar sayesinde cihazınız araç da olduğunuzu otomatik algılayarak ve arama olduğu zaman bluetooth kulaklığı veya aracın bluetooth sistemi yoksa telefonu açmayacak. Daha ince ayarlar için Rahatsız Etmeyin menüsünde gerekli ayarlar bulunacak.

Bir diğer özellik ise bildirim geldiğinde metnin belli bir kısmını kopyalayıp internetten aratabilirsiniz.
Safari uygulamasının Link Preload , Constant Properties , WebGPU gibi bazı ayarlarını değiştirmek için özel seçenek getirilmiş. Bu özellikleri değiştirmek için Ayarlar>Safari> Gelişmiş > Deneysel Özellikler menüsüne girmeniz gerekmektedir.

Bluetooth da eşleştirilmiş cihazdan çıkmak için bütün kablosuz bağlantıyı kapatmak yerine Kontrol merkezinden direk kapatabilirsiniz. Ayrıca Kilitleme ekranında aşağı doğru çekerken yeni bir bulanıklaştırma efekti eklendi.
Fotoğraf, doküman ve diğer dosyalarınızı yeni dosyalara kaydetmek için kolay bir ayar yeri eklendi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir