Kapat

Hangi Yöne Gideceğinizi Söyleyen Akıllı Ayakkabı Lechal

Anasayfa Teknoloji Hangi Yöne Gideceğinizi Söyleyen Akıllı Ayakkabı Lechal

Teknoloji her geçen gün giyilebilir eşyalarımıza yayılıyor. Akıllı saat, akıllı gözlük derken şimdi sırada akıllı ayakkabı var. Hangi yöne gideceğinizi titreşimle bize bildiren bu akıllı ayakkabın adı Lechal.

Farz edin ki gitmeniz gereken yere yürüyerek gidiyorsunuz. Aynı zamanda akıllı telefonunuzdan size gelen önemli mailleri kontrol edip cevap veriyorsunuz ya da sevgilinizle mesajlaşıyorsunuz. Yolu kaçırıp yanlış yola sapmaktan korkmayın çünkü artık yola bakmadan gideceğiniz yere varabilirsiniz. Nasıl yani? dediğinizi duyar gibiyim. Çok basit akıllı ayakkabınız Google Maps’ten konum bilgisini çekerek sizi gideceğiniz yere kadar götürüyor. Bu akıllı ayakkabıyı geliştiren Ducere Technologies’tir. Yaptığı işlem şu şekilde; Bluetooth ile bir uygulamaya bağlanarak Google Maps’ten varmak istediğiniz yolun konumunu çekiyor. Daha sonra ise bu akıllı ayakkabılar gideceğiniz yöne doğru titreşimlerde bulunarak sizi doğru yoldan götürüyor. Sağ ayağınıza titreşim ile haber verirse sağa, sol ayağınıza titreşim verirse sola dönüyorsunuz.

Aslına bakarsanız görme engellilerin daha kolay hareket etmelerini sağlamak için geliştirilen bu Lechal, bütün işlerimizi akıllı teknoloji ile yaptığımız bu devirde daha geniş bir piyasayı ilgilendiriyor. Ayrıca Lechal sadece navigasyon özelliği değil aynı zamanda hedefinizi belirlemeyi sağlayarak ne kadar kalori yaktığınızı da size hesaplıyor. Telefonunuzu bir yerde unuttunuz diyelim üzülmeyin çünkü size haber veriyor ayrıca yeni bir yer keşfetmeye gidiyorsanız size görmeniz gereken yerleri seçenekler halinde sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir