Kapat

Google Play Store Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Anasayfa Android Google Play Store Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Google tarafından geliştirilen, dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemi günümüzde milyonlarca cihazda kullanıcılarına hizmet veriyor. Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olmak haliyle bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Bunlardan biri de otomatik güncellemeler.

Varsayılan ayarları değiştirmediğiniz sürece bütün Android cihazlar mağazadan indirdiğiniz uygulamaları otomatik olarak günceller. Kimi için oldukça işe yarar bir özellik olan bu otomatik indirme özelliği kimi içinse bir dert kaynağı. Uzun süredir telefonunu internete bağlamayan kullanıcılar bir anda karşılarına gelen onlarca güncelleme bildirimi ile adeta ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Hele ki bir de internet hızınız yavaş ise içinden çıkılmaz bir duruma düşüyorsunuz. Bu yazımızda da sizlere Android cihazınızda otomatik güncellemeyi nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Oldukça basit bir yöntem ile güncellemeleri devre dışı bırakabilir veya sadece Wi-Fi üzerinden güncellemeleri indirmesini sağlayabilirsiniz. Tüm kontrol sizin elinizde.

Google Play Store Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

  1. İlk olarak Google Play Store uygulamasını açın.
  2. Menü > Ayarlar seçeneğini seçin.
  3. Ayarlar bölümünün en başında yer alan Uygulamaları otomatik güncelle seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan listeden uygulama güncellemelerini ne şekilde almak istediğinizi seçin.

İsterseniz güncellemeleri tamamen devre dışı bırakabilir, isterseniz de internet bağlantınızın olduğu her an (3G internet dahil) güncellemeleri alabilir veya sadece kablosuz bağlantı (Wi-Fi) üzerinden güncelleme alabilirsiniz. İstediğiniz seçeneği seçmek tamamen size kalmış.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir