Kapat

Google Play Store Nedir?, Google Play Store Nasıl Yüklenir?

Anasayfa Android Google Play Store Nedir?, Google Play Store Nasıl Yüklenir?

Bu yazımızda sizlerle Google Play Store nedir, nasıl yüklenir, nasıl güncellenir, APK dosyası nasıl indirilir başlıklarını detaylı olarak işleyeceğiz.

Google Play Store Nedir?

Google Play Store günümüzdeki tüm Android cihazlarda yüklü olarak gelen bir sistem uygulamasıdır. Androidin daha eski sürümlerinde adı Android Market olarak geçen bu uygulamanın adı daha sonradan Google Play Store olarak değiştirildi.

Google Play Store, Android cihazınızı çeşitli uygulamalar indirebileceğiniz bir uygulama ve oyun mağazasıdır ve tüm Android cihazlarda yer alır. Google Play Storea alternatif olarak başka mağaza uygulamaları da bulunmaktadır.

Google Play Store Nasıl Yüklenir?

Google Play Store veya eski adıyla Android Market tüm Android cihazlarda yüklü olarak gelmektedir. Eğer akıllı cihazınızda Google Play Store yüklü değilse aşağıda paylaştığımız bağlantıdan APK dosyasını indirebilirsiniz.

Google Play Store nasıl güncellenir?

Google Play Store uygulamasını güncellemek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Google Play Store uygulamasını açın.
  2. Menüden Ayarlara tıklayın.
  3. Ayalar sayfasının en altındaki Derleme sürümü yazısına 1 kere tıklayın.
  4. Google Play Store için güncelleme varsa indirecektir, yok ise Google Play Store güncel diyecektir.
Google Play Store APK İndir

Google Play Store cihazınızda yüklü gelmediyse veya güncellemleri alamıyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak en yeni Google Play Store uygulamasının APK dosyasını Android işletim sistemli akıllı cihazınıza yükleyebilirsiniz. Google Play Store uygulaması ücretsiz olarak yapımcısı Google tarafından dağıtılmaktadır.

Google Play Store APK İndir

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir