Kapat

Yatmadan Önce Sıcak Süt İçmek Daha İyi Uyumanızda Yardımcı Olabilir

Anasayfa Sağlık Yatmadan Önce Sıcak Süt İçmek Daha İyi Uyumanızda Yardımcı Olabilir

Süt, doğal olarak bulunan zengin bir kalsiyum kaynağı, D vitamini ve potasyumdur ve insan vücudu için büyük önem taşır. Yatmadan önce sıcak süt rahatlamanıza ve iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Sütte bulunan kalsiyum ve D vitamini, güçlü, sağlıklı kemik ve dişlerin oluşmasına yardımcı olur ve potasyum sağlıklı tansiyonun sürdürülmesini sağlar. Yatmadan önce sıcak sütten yararlanmanız, vücudunuzu rahat ve sakin tutarak bebek gibi uyumanızı sağlar. Bu nedenle, yatmadan önce sıcak süt, zorlu bir gün geçirenler için tavsiye edilmektedir, çünkü uykuyu uyandırabilir ve sağlıklı fayda sağlayabilir.

Yatmadan önceki ılık süt uykunuzu nasıl etkiler?

Lezzetli bir sıcak süt bardağı, çoğu kişi için mükemmel harika bir fikir değildir, ancak sizin için büyük önem taşımaktadır.
Gerçekten bu sonuca yol açan bilimsel kanıtlar olduğunu söyleyemeyiz, ancak süt, triptofan adı verilen amino asit içerir ve bu, serotonin ve melatonine metabolize olur. Serotonin ve melatonin, insan vücudundaki rahatlamayı teşvik eden ve bir kişinin uyumasına yardımcı olabilecek bileşiklerdir. Ama sonra yine sıcak süt bardağınızda rahatlamanız ve uyumanız için yeterli triptofanın bulunmadığı için özür dileriz ve bu nedenle etkinin büyük bir kısmı psikolojinize atfedilebilir. Yatmadan önce sıcak süt sizi rahatlatacak ve uyumanızı sağlayacak psikolojik bir etkiye sahip olabilir. Yani, yatmadan önce sıcak süt içmek aklınızı havaya uçurabilir ve yatağınıza aslında yaptığınızdan daha hızlı vurabilirdiniz.

Yatmadan önce sıcak süt içmenin ek bir avantajı

Artık içme sütünü yalnız başına uyuşukluğa yol açmayacağımıza karar verdik, artık günün herhangi bir saatinde bir bardak su içebilirsin.

Günün sonunda bir bardak süt içtiğinizde, gününüzü rahatlatıcı bir nota olarak sonlandırmanın etkili bir yolu olduğu kanıtlanacağı için karbonhidrat açısından zengin bir yiyecek ekleyebilirsiniz. Süt için 2 ila 4 günlük porsiyon ve diğer alternatiflerini alın. Bu gıdaları sütle birlikte yiyerek, yatmadan önce sıcak sütten maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Ancak bu, büyük oranda yaşınıza bağlı. Sütü ve sağlıklı bir atıştırmayı içeren, yatağa girmeye ve sıkı uyumaya karar vermeden önce sizin için en iyi sağlık güçlendirici olabilir!

Sağlıklı atıştırmalıklarla sütünüze ilave edebileceğiniz bazı öneriler.

• Tam tahıllı krakerleri ve peyniri sütünüzle birlikte ekleyin.
• Tat ve beslenme için basit sıcak süt yerine kendinize bir bardak çikolata sütü koyun ve elma dilimleri ile birlikte için.
• Bir kase meyveli yoğurt tüketin.
• Fıstık ezmesiyle birlikte bir muz, bir bardak sıcak süt ile harika bir fikir olabilir.

Diğer şeylerin yanında her gün aynı saatte yatmayı ve her zaman düzenli uyumanızı sağlamalısınız. Yeterince su içtikten sonra. Kendiniz için sağlıklı bir rutin yapın ve iyi bir gece uykusu olmamasından şikayet etmek zorunda kalmayacaksınız. Peki, sıcak sütü yatmadan önce iyi içiyor musun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir