Kapat

Sivilcelerle Yanlış Mücadele Ettiğiniz 7 Yol

Anasayfa Sağlık Sivilcelerle Yanlış Mücadele Ettiğiniz 7 Yol

Akne genç bir sorun olduğuna inanılıyor. 20’li ve 30’lu yaşlarında veya sonrasında anti-akne tedavisi ile çıkış şeridine çıkan insanlar için acımasız bir şaka haline gelir. Ne yazık ki, kendiniz yetişkin aknelerden sorumlu olabilirsiniz. Ya da spesifik olalım, zitslere neden olduğunuzdan dolayı güzellik alışkanlıkları sorumlu tutulacak.

Yüzde 10 benzoil peroksit ile güzellik ürünleri kullanıyor olabilirsiniz ya da sivilce izlerini örtbasma ile örtüyor olabilirsiniz. Bunu yaparak, muhtemelen harika görünümlü bir cilt elde etme çabalarına karşı duruyorsunuz demektir. Aşağıdaki postayı, size karşı çalışıyabileceğiniz bazı yaygın davranışlarla kontrol edin.

Temizleme Alışkanlığı

Cildinizde alkollü temizleyiciler serttir. Cildinizin doğal yağlarında “defensinler” olarak adlandırılan antimikrobiyal peptidler var. Yetişkinlerin yaptıkları en kötü şeylerden biri, bu yağları antimikrobiyal peptitleri nötralize eden sabun, cadı elması veya toner ile ayırmaktır; çünkü bunların hepsi alkol bazlıdır. Alkolsüz ürünler en iyisidir; temizleyiciyi dikkatlice seç.

Akne Savaşçısı

Benzoil peroksit (BP), hafif ila orta sivilceleri tedavi etmek için kullanılan ve temizleyici sıvı veya çubuk, losyon, krem ​​ve jel formunda bulunan bir ilaçtır. BP’nin% 10’u, pop grupları gibi liseyle alakalıydı. Ancak yaşlandıkça, cildimiz nemini kaybeder ve BP doğada kurur, bu yüzden% 10’luk doz tahrişe neden olabilir. Gelecek yaşla cildiniz üzerinde nazik olmalısınız. Yeni molalar için, kopuşun ilk iki günü boyunca yüzde 5 BP ile yıkayın. Üçüncü ve dörtüncü günlerde, iltihaplanmayı önlemek için kortizon kremi üzerine uygulayın.

Sivilce haşhaş

Sivilcenizi parmaklarınızla açtığınızda, gürültüyü zorlar (brüt!). Comedone extractor zitinizi açmanıza yardımcı olabilir. Beyaz kafaya sahip olursan, onu açması için komedon çıkarıcı al. Hatta baskıyı bastırmaktan ziyade, eşit basınç düşer.

 

Pürüzsüz Tedavi

Bir kapatıcı, sivilce izleri için bir band yara çözümüdür; Yara izini önlemeye yardımcı olmaz. Bunun yerine, bir nokta-solgunluk tedavisi kullanmanız gerekir. Pisliğin olmaması için dermatologun ofisine gidin. Bir kortizon enjeksiyonu, sivilcenin 24 saat içinde kaybolmasını sağlar.

Stres Faktörü

Yüksek basınçlı bir iş ya da dağınık bir ilişki gibi yetişkin stres yaratıcıları bağışıklık sisteminizi zayıflatarak bakterilerin oluşmasını kolaylaştırır ve ayrıca vücudun anti-inflamatuar bir hormon olan kortizon salınımı ile karışıklık yaratır. Gerilimi azaltmak ya da gerginliği azaltmak için yeni yollar bulmak zit koparmayı önlemeye yardımcı olur.

Doğru beslenme

İşlenmiş şeker, mısır şurubu, makarna vb. Gibi yüksek bir glisemik indeksi olan gıdalar erişkinlerde başlayan akne ile bağlantılıdır. Bazı insanlar sadece dermatologdan reçete almadan glutenden vazgeçerek sivilcelerden kurtulurlar. Ayrıca,% 2 süt, hormonların kopmalara neden olmasını önlemek için yağdan daha iyidir.

 

 

Doğru Reçete

Bazı insanlar sivilceleri için topikal tedaviyi kullanmaya devam eder ve problemleri için doğru reçeteyi almazlar. Reçetesiz satış opsiyonları birkaç ay sonra çalışmazsa, bir dokümana bakın. Spironolakton, anti-testosteron hapı size reçete edebilirler. Yağ üretimini azaltır, ancak genellikle yetişkin kadınların vücudunun diğer bölümlerini hormonal olarak etkilemez.

Bütün bu güzellik alışkanlıkları sivilcenizi doğada uçucu hale getirebilir ve bunu istemezsiniz. Bu yüzden, şimdi bunlardan kurtulmak iyi bir fikirdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir