Kapat

 Sivilce İzlerinin Evde Tedavi Edilmesi

Anasayfa Sağlık  Sivilce İzlerinin Evde Tedavi Edilmesi

Bir sivilce olduğunda, altta yatan deri dokusu önemli hasar görür. Saldırı azaldığında cilt, onarım alanından geçerek etkilenen bölgede kalıcı sivilce izlerine neden olur.

 

Bu nedenle, bir kez akne ile ilgili problemlerden etkileniyorsanız, akne izleri neredeyse kaçınılmazdır. Sivilce izlerinin yoğunluğu, maruz kaldığınız sivilce probleminin şiddetine bağlıdır. Zarar ne kadar büyük olursa, iyileşme sonrası izler de o kadar derin olur.

 

Sırt ya da yüz sivilce izlerinin varlığı bir süre sizi rahatsız ediyorsa, güvenli ve etkili olduğu düşünülen akne işaretleri için bazı ev ilaçlarına başvurabilirsiniz.

 

Akneden sorumlu olduğu bilinen çeşitli baskın nedenlerin yanı sıra kimyasal bazlı kozmetik ürünlerin kullanımıyla sonuçlanan yan etkiler de olabilir.

 

Dolayısıyla akne işaretleriyle uğraşmak için doğal ilaçlar çok önemlidir, çünkü yan etkilerden arınmış oldukları için basit uygulanırlar ve çoğu zaman da ucuzdurlar.

 

Buna ek olarak, bu arıtma bileşiklerinin çoğu evde doğal maddelerden yapılır. Bu nedenle, malzemelerin güvenliği konusunda eminiz.

 

Akne izlerinin tedavisi: Doğal ev ilaçları

Akne izleri etkili son derece etkili doğal ilaçlarla tedavi edilebilir. Onlardan bazıları:

  • En basit çözümlerden biri sandal ağacı ve gül suyundan yapılan karışımdır. Bunu akne izlerine ve etkilenen bölgelere uygulayın ve gece boyunca bırakın. Akne izini hafifletmek için sabah yıkayın. Ancak, iyileştirilmiş sonuçlar için, kesinlikle saf olan sandal ağacı tozunu kullandığınızdan emin olun.
  • Lavanta yağı akne izleri için mükemmel bir ilaç olabilir. Akne izlerine günde iki kez uygulayın ve birkaç gün içinde sonuçları görün.
  • Ekşi krema, yoğurt, bazı yulaf ezmesi ve birkaç damla limon suyunu karıştırın. Bu paketi yarada ve izlerde uygulayın ve on dakika kadar bekletin. Paket cilt üzerinde kuruyunca derhal yıkayın.
  • Bir fincanda biraz taze salatalık suyu alın ve sivilce izleri ve lekeleri iyileştirmek için günde iki kez sivilce izlerine uygulayın.
  • Her gün akne izlerinize birkaç damla limon suyu uygulayın. Limon suyu cildiniz için doğal bir beyazlatma maddesi olarak kabul edilir ve akne izlerini önemli ölçüde açmada yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir