Kapat

İdrar Yolu Enfeksiyonu Kadınların En Büyük Problemi

Anasayfa Sağlık İdrar Yolu Enfeksiyonu Kadınların En Büyük Problemi

En az 3 kadından 2’sinin hayatı boyunca bir kere yakalanmış olduğu idrar yolu enfeksiyonu, kadınların en büyük korkulu rüyalarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte idrar yolu enfeksiyonu hakkında merak edilmekte olan her şey!

İdrar Yolu Enfeksiyonu Nedir?

İdrar yolu enfeksiyonu, özellikle kadınlarda görülen, idrar yolları içerisinde görülen ve yoğunluğu da değişebilen iltihaplanmalara verilen genel isimdir. İdrar yolu iltihaplanmalarının ilk belirtisi, kasık ve yumurtalık bölgelerinde görülmekte olan ağrıdır. Bunu karın ağrısı hatta mide bulantısı ile kramplar da takip edebilir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

İdrar yolu enfeksiyonu, her ne kadar evde kendi imkanlarınız ile tedavi edebileceğiniz bir hastalık olda da, ısrarla tekrar etmekte olan idrar yolu enfeksiyonlarında, mutlaka bir hekime başvurulmalıdır. Öyle ki, bu tip enfeksiyonlar kronik idrar yolu enfeksiyonu olarak bilinip, kişinin hayatını çok zorlaştırmaktadır. Bunun yanı sıra, özellikle ayaklarınızı sıcak tutarak ve çok soğuk içeceklerden kaçınarak idrar yolu enfeksiyonunuzu tedavi edebilmeniz mümkün hale gelmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir