Kapat

Depresyona Ne İyi Gelir ?

Anasayfa Sağlık Depresyona Ne İyi Gelir ?

İnsanın canını sıkan durumlar, hava değişimleri bile depresyona sebep olabiliyor. Özellikle yaşanılan ortamın stres yükü, o ortamda bulunulan insanların stres aşılayıcı olmaları büyük bir etken. Depresyona girdiğinizi hissettiğinizde, daha doğrusu kendinizi depresyona girmeye ramak kalmış hissettiğinizde neler yapabilirsiniz? Depresyon durumundan nasıl kurtulabilirsiniz ve ne iyi gelir?

Öncelikle hayatınızdaki olumsuzluklardan çok, olumlu yönlere yaklaşmayı deneyin. Mesela, o gün başınızdan kötü ve sinir bozucu bir olay geçtiyse, bunun yerine günün geri kalanını güzel edebilme yönteminize odaklanın. Olumsuzlara takılırsanız, olumsuzlukları daha çok çağırırsınız ve bu da tüm gününüzü zehir edebilir.

Keyif veren aktivitelere yönelin. Sevdiğiniz, içinizi kıpır kıpır eden müzikleri dinleyin. Hatta dans edin, eşlik edin. Böylece sizin de enerjiniz yükselecektir. Müzik dışında, resme ilginiz varsa boş bir kapıda bir şeyler çizin. Ne olduğu önemli değil, çizimlere dalarak size terapi gibi gelmesini sağlayabilirsiniz.

Yemek yapın, mutfakta vakit geçirin. Yemek yemesi kadar, yaparken de kafa dağıtılabilecek bir aktivitedir. Fazla kilolardan korkuyorsanız, yemesiyle değil de sevdiklerinize yemekler hazırlamakla işe başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir