Kapat

Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Anasayfa Sağlık Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere ağız kokusundan kurtulmanın yollarını anlatacağız. Ağız kokusu nasıl geçirilir? Ağız kokusunu hangi besinlerle giderebiliriz? Ağız kokusunu önleme yolları? Ağız kokusunu gidermenin yolları? işte bu gibi soruların cevabını öğrenmek için aşağıdaki maddeleri tek tek inceleyiniz.

– Yemekten sonra mutlaka dişlerinizi güzelce fırçalayınız. Temizledikten sonra dişlerinizin arasında genelde yemek artıkları kalır. Bu artıkları bir ip yardımıyla gideriniz.

– Diş fırçanız ve ipiniz yanınızda olmadığı zamanlarda yemekten sonra en azından ağzınızı çalkalayın ve nemlendiriniz.

– Yılda bir ya da iki sefer diş bakımı yaptırın ve temizlettirin dişlerinizi.

– Dişlerinizi fırçalarken dilinizi de fırçalayınız.

– Günde en az 2 L. su için ayrıca soda da içebilirsiniz. Bu sayede ağzınız kuru olmaktan kurtulup nemli olacaktır.

– Ağzınızın kurumaması için şekersiz sakız çiğneyebilirsiniz.

– Maydanoz çiğneyerek ağzınızı ferahlatabilirsiniz. Maydanoz doğal bir ferahlatıcıdır. Bu sayede ağız kokusunu giderebilirsiniz.

– Dişlerinizi su ve karbonat karışımı ile fırçalayıp kokudan kurtulabilirsiniz veya diş macunlarında karbonat içeren diş macununu tercih edebilirsiniz.

– Alkollü ağız çalkalama sıvılarını kullanmayınız. Bunlar faydadan çok zarar vermektedir.

– Kırmızıbiber, havuç, kereviz, maydanoz gibi sebzeleri tüketin. Bu gibi sebzelerin tüketimi ile doğal yöntemler ile ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Özellikle doğu ve güney doğu bölgelerimizde kebap menülerinin yanında yaprak halinde yaş nane ikram edilir. Yaş nane hem ağız kebabın acısını alır hem de güzel bir nefese sahip olmanızı sağlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir