Kapat

5 Lösemi Belirtisi

Anasayfa Sağlık 5 Lösemi Belirtisi

Birkaç kere “Lösemi” terimini duymuş ya da okumuş olabilirsiniz, ancak kaçınız tam olarak Löseminin ne olduğunu biliyor olabilir. Tamam, biyoloji derslerine dikkat etmediysen, o halde yargılamayız. Üstelik, herkes okulda öğrendikleri şeyi çok fazla hatırlasaydı, herkes doktor olmaz mıydı?

Tıpkı siyasetten yeni politikalardan spora kadar her şeyin etrafımızda olan şeyler hakkında kendimizi sürekli güncel tuttuğumuz gibi, yalnızca birkaçımız sağlık ve hastalıklarla ilgili bilinçlenmeye önem veriyor.

Söylemeye gerek yok, eğer herhangi bir hükümet ya da bir birey için en öncelikli olan herhangi bir şey varsa, bunun sağlık olması gerekir. Ancak, ne yazık ki, sağlık sektörü öncelikli olarak öngörülmemiştir.

Ancak her yıl bütün sağlık suçlamalarını hükümete yaptırmanın adil olduğunu düşünüyorsak, her yıl sağlık kontrolü yaptırmak kadar basit bir şey yapmamakla kendi iyi durumumuzu ciddiye almaz mı?

Bununla birlikte, önleme, tedaviden daha iyidir, her zaman doğru olacaktır. Ancak, dikkatli ve dikkatli olmanız durumunda yalnızca bir şeyi engelleyebiliyorsunuz, sağlığa yönelik ihmal hiçbir zaman seçenek olmamalı.

Peki, neden lösemi ile başladım ve sonra aniden sağlığa önem vermediğimi diyor olabilirsiniz. Tıpkı sizin gibi herhangi biriniz de, hastalığın okula gittiğini hatırladım, ancak arkadaşlarımdan birine bir an önce teşhis konduğunda onu daha ciddiye almaya özen gösterdim.

İşte Her Kadının Lösemi Hakkında Bilmesi Gereken Şey

Vücudumuz, çoğu kemik iliği kaynaklı yeni kan hücreleri üretir; kalça ve uyluk kemikleri gibi kemiklerin bazılarında süngerimsi bir doku. Lösemiden mustarip olan insanlarda, bu yeni kan hücrelerinden biri mutasyona geçer ve kanser yapar, böylece kanser başlar ve bu da kendi kendine kopyalar olmaya başlar ve hastalığın ilerlemesine neden olur.

Yetişkinler için, tipik lösemi başlangıç ​​yaşı 50-70 arasında değişir. Lösemi ile ilgili olan şey, mutasyona uğrayan hücrelerin türüne bağlı olarak birkaç alt türü bulundurmasıdır. Semptomlar löseminin alt türüne bağlıdır, ancak semptomların bazıları yaygın lösemi tipinde görülen semptomlarla örtüşür.

İşte dikkat etmeniz gereken bazı lösemi belirtileri:

Soluk cilt

Kanserden zarar gören yeni hücreler, sağlıklı hücrelerin büyümesini zorlaştıran kemik iliğini geçebildiğinden, deri lösemide soluklaşıyor. Sağlıklı hücrelere kısa olduğundan, cildinizin soluklaşmasına neden olan anemi gelişme olasılığınız daha yüksektir. Buna ek olarak, anemi nedeniyle elleriniz her zaman soğuk hissedilebilir.

Yorgunluk

Diğer birkaç durum gibi, yorgunluk da löseminin ortak bir semptomudur. Yani, eğer her zaman yorgun hissedersen, belki de, anemi sorumlu tutulacaktır.

Enfeksiyonlar veya ateşler

Kan hücreleri bağışıklık sisteminin önemli bir bileşenidir, çünkü sağlıksız hücrelere lösemiden dolayı sahip olmak sizi daha sık hasta olma eğilimi gösterir.

Nefes darlığı

Dikkat etmeniz gereken bir başka belirti nefes darlığıdır.

Yavaş iyileşme

Eğer iyileştiğiniz kesikler ve sıyrıklar için sonsuza kadar sürerse veya bu lekelerin kolayca ezilmesine karşı daha duyarlıysanız, bu semptomların tümü lösemi ile ilişkili kan hücresi değişiklikleri konusunda ipucu verebilir.

Bu nedenle bu semptomlara dikkat edin ve kendiniz ve dikkat ettiğiniz insanları lösemiye karşı uyanık tutun. Dediğim gibi, önleme iyileşmeden iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir