Kapat

30’lu Yaşlarda Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin Cilt Bakım İpuçları

Anasayfa Sağlık 30’lu Yaşlarda Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin Cilt Bakım İpuçları

30’lu yaşlar hayatınızın en güzel zamanı. Güzel bir kariyere sahipsiniz. Evet, harika bir cilt, çatlamak için zor bir çılgınlıktır. Eğer otuzdaysanız, güzel bir cilt elde etmenize yardımcı olabilecek bazı cilt bakım ipuçları önereceğiz. Bir göz atın!

Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı

Bu en kibirli ama en önemli şey. Bununla birlikte, bu oldukça basit bir olgudur. Eğer sağlıklı değilsen parlamazsın. Parlaklık, uzun süren güzel cilt, pürüzsüz yüz, hepsi içten geliyor. Sağlıklıysanız, iyi çalışan bir fiziksel sisteminiz varsa, doğal bir parıltı olarak yansıyacaktır. Kısacası, insanların konuştuğu güzellik aslında sağlıklı bir vücut. Vücudunuza doğal antioksidanlar, vitaminler, detoksifikatörler vb. Iyi bir doz verin. İyi bir uyku çekin, iyi yiyin, düzenli olarak egzersiz yapın. Ne kadar zor olursa olsun, daha genç ve güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı bir yaşam tarzı elde edin.

 

Nemlendirme

Yaşlanma belirtileri arasında karga ayakları, kırışıklıklar ve ince çizgiler bulunur. Yaşlandığımızda cildimiz kurumaya ve nem eksikliği ile elastikiyet kaybetme eğilimindedir. Yaş ilerledikçe yaptığımız hata; Cildimizi nemlendirir ya da nemlendiririz, bu da sonunda cildi kurar ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerine neden olur. Sadece yüzünüzü her yıkadığınızda, duştan sonra cildi nemlendirin. Nemlendirici kremleri ve losyonları kullanın ya da bal ve süt kremi gibi doğal nemlendiricilerden faydalanabilirsiniz.

 

 

Su Tüket

Doğal olarak nemlendirilmiş ve hidratlı tutmak için bol su içirin. Suyun eksikliği kuru ciltlere neden olabilir, içme suyu günlük cildinizi nemlendirerek hidratla tutabilir; ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini önler.

 

 

Cildinizi Tozdan ve Güneşten Koruyun

Bilemeyebilirsiniz, ancak zararlı UV ışınları cilt yaşlanmasının yüzde 80’inin nedenidir. Güneş ışığına maruz kalma pigmentasyona, yaşlanmanın erken belirtilerinden birine neden olur. Yapılan araştırmalar UV ışınlarının cilt üzerindeki etkisinin yaşla birlikte arttığını gösteriyor. Cildinizi korumak için iyi bir güneş bloku kremi kullanın.

 

 

Stresten Uzak Durun

Ne kadar preachy olursa olsun ses çıkarabilir, ancak mutlu kalmak güzel ve genç kalmanın sırrıdır. Stres ve endişe daha hızlı yaşlanmanıza neden olabilir. Evet, ister erkek isterse bir kızsınız, stres sizin için de aynı etkiye sahiptir. Daha hızlı kırışıklık eğilimi gösterirsiniz. Gülümseyerek ve stresden uzak durmanın anahtarıdır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir