Kapat

Mükemmel Maskara Nasıl Uygulanır?

Anasayfa Moda Mükemmel Maskara Nasıl Uygulanır?

Gözlerinizin öne çıkmasını istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, kirpiklerinizi daha koyu hale getirmekle kalmayıp onlara uzunluk ve kalınlık katan bir rimel katmaktır.

Harika görünümlü kirpik olmadan kimse göz farı gölgesinin neye benzediğini veya hangi harika teknikleri kullandığınızı göremez. Bu yüzden rimel kullanımı çok önemlidir.

Maskara Nasıl Uygulanır: 1. Adım

Rimel tüpünün içine hava girmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü hava rimelinizi kurutup pul pul olmasına neden olur. Bunun yerine yavaşça ileri geri dairesel hareketlerle maskara istenilen miktarda almak için çevirebilirsiniz.

Maskara Nasıl Uygulanır: 2. Adım

Kirpiklerinizin kıvrılmasını isterseniz, kökünde kirpik kıvırma aleti ile basarak başlayın ve yaklaşık 10 saniye boyunca tutun; ancak gözlerin derisine dokunmamaya özen gösterin.

Maskara Nasıl Uygulanır: 3. Adım

Üst veya alt kirpiklerinize maskara uygulamaya başlayabilirsiniz.  Ama alt kirpiklere başlayarak aşağı alt kirpikler için maskara uygulamak için baktığınızda, göz kapaklarınızda oluşacak maskara akıntılarını önleyecektir.

Maskara Nasıl Uygulanır: 4. Adım

Üst kirpiklerinize rimel sürmek için düz ileri bakın  ve fırçayı kirpiklerinizin tabanına yerleştirin. Fırçayı kirpiklerinizi yukarı kaldırıp yukarı doğru süpürürken ileri geri hareketle tutarak, kirpiklerinize kıvrılmış bir etki kazandırmaya yardımcı olur. Mükemmel kıvrılmış efekti elde etmek için bu hareketi 2-3 katla tekrarlamanız gerekecektir. Yan kirpikler söz konusu olduğunda, yanağınıza maskara gelmesini önlemek için başınızı hafifçe eğin. Alt kirpiklerinize iyi bir maskara rengi elde edinceye kadar aynı yan hareketleri kullanın. Kirpiklerinizi daha kalın görünmesi için üst su hattına ince bir kat eyeliner de uygulayabilirsiniz.

 

Şimdi kalın ve daha dolgun kirpikler sadece bir kaç vuruş uzaklıktadır, ne için bekliyorsunuz? Şu gaddarca adamları şımartın ve dünyayı delirtin. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir