Kapat

Makyaj Yaparken Pudra Nasıl Kullanılır?

Anasayfa Moda Makyaj Yaparken Pudra Nasıl Kullanılır?

Eğer doğru bir makyaj yapmak istiyorsanız mutlaka pudrayı kullanmalısınız. Pudra tenimizi daha mat bir hale getirir, cilt tonunu doyurur ve bununla birlikte pudra fondötenin sabit kalmasını da sağlar.

Pudranın iki çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler; Toz pudra ve Kompakt pudralardır.

Toz Pudra: Şeffaf bir görüntüye ulaşmanıza olanak sağlar ve fondöteni matlaştırır. Toz pudra oldukça incedir ve hafif bir forma sahiptir.

Kompakt Pudralar: Hem taşıma açısında hem de kullanım açısından kolay olduğu için bayanlar tarafında tercih edilir. Kompakt pudralar ile makyajı daha sabit bir hale getirebilir ve gün boyu rötuşları uygularken daha kolay yapabilirsiniz. Bu nedenler ile kompakt pudraların bayanlar için ideal tercih olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca toz pudralara göre oldukça pudralı bir görüntü sağlar.

Uygulama Yöntemi:

1-) Toz pudra kullanacaksanız pudra ponponu kullanmanız gerekir. Eğer ponponunuz elinizde yoksa pamuk bir pedin içini açıp az toz pudra koyup kapatarak ponpon elde imkanına sahip olabilirsiniz.

2-) Pudrayı yüzünüze hafif hafif vurarak tüm yüzünüze sürün. Ondan sonra fırça ama büyük bir fırça ile fazlalıkları yok edin.

3-) Eğer kompakt pudra kullanacaksanız fırça kullanmanız doğru olacaktır. Uygulama yaparken fırçayı hızlı vuruşlarla yüzünüzde sağdan sola yukarıdan aşağıya gezdirin. Bu şekilde pudra yüzünüze eşit bir şekilde yayılacaktır. Makyaj yaparken pudra kullanımında bu hususlara dikkat ederek harika sonuçlar alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir