Kapat

Yılbaşı İçin El Yapımı Hediyeler

Anasayfa Genel Yılbaşı İçin El Yapımı Hediyeler

Yılbaşı için en iyi el yapımı hediyeler nelerdir? Yılbaşı geldiğinde eş, dost, akraba toplanır birbirlerine yeni yıl için hediyeler alınır. Güzel bir aile toplantısı yemekler, oyunlar ve eğlenceler düzenlenir. Peki, siz böylesine güzel ve özel bir gece de sevdiklerinize, annenize, babanıza, eşinize, sevgilinize, arkadaşlarınıza ya da çocuğunuza hediyeler alacak ve bir sürü masrafa girecekseniz. Ama benim size daha güzel bir önerim var. El yapımı yılbaşı hediyeleri yapınız. Evet, yanlış duymadınız az maliyetle sevdiklerinizi özel hissettirecek hediyeler hazırlayın. Ve bu hediyelere yeni yıl için dileklerinizi de ekleyebilirsiniz.

Okullarda arkadaş grupları kendi aralarında yılbaşı çekilişleri yaparlar ve arkadaşlarına hediye alır bildiğiniz üzere. Eğer sizde öğrenciyseniz kendiniz yılbaşı için hediye yapabilirsiniz. Hem eğlenceli vakit geçirir hem de güzel hediyeler yapabilirsiniz.

El Yapımı Yılbaşı Hediye Fikirleri

Yılbaşında sevdiklerinize yapabileceğiniz birkaç el yapımı hediye fikirleri;

  • Ağzı geniş olan bir kavanoz ya da cam vazonuz var ise bu yılbaşı annenize kuru bir çiçekle gitmeyin. O boş kavanozun dışını beyaz tutkalla boyayarak üzerine çakıl taşlarını dekore ederek annenizin en sevdiği çiçekleri koyarak götürebilirsiniz.
  • Yine çakıl taşlarını kullanarak arkadaşlarınıza verebileceğiniz bir kapı paspası yapabilirsiniz. Sıradan bir paspasa kuvvetli yapıştırıcı kullanarak çakıl taşlarını diziniz. Tasarımıyla görenleri kendisine hayran bırakacak.
  • Seramik kalemleri, küçük fincanlar ve şekerlemeler alarak da çok şık hediye hazırlayabilmeniz mümkün. Sevdiklerinizin baş harfinin ya da ismini fincanlara yazıp içerisini şekerlemelerle doldurarak şeffaf renkli hediye paketiyle güzelce kaplayabilirsiniz.
  • Eğer bir sürü boş kavanozunuz var ve nereye kullanacağınızı bilemiyorsanız. Özellikle çocukların çok hoşuna gidecek yılbaşı kar küreleri yapabilirsiniz.
  • Yine çocukların çok hoşuna gidecek beyaz çoraplardan kardan adam yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir