Kapat

Yaşlanmayı Geri Çevirme Deneyi

Anasayfa Genel Yaşlanmayı Geri Çevirme Deneyi

Amerika’da gerçekleştirilen deney, bilim dünyası için ses getirici bir durumun yaşanmasına sebep oldu. Yaşlanmayı geri çevirme haberi, araştırmacıların kullanmış oldukları kimyasalın ardından geldi. Deney farelerinin kaslarını geliştirmek amacıyla kullanılan bu kimyasal, örnek vermek gerekirse; 70 yaşında olan bir kişinin 20 yaşından olan bir kişinin kaslarına sahip olmasına sebep oluyor.

Deneyin sonucunda kaslar gençleşmiş olsa da güç ve kuvvet konusunda herhangi bir değişiklik meydana gelmedi. Buna karşın, yaşlanmanın belirli dönemleri ve belirli bölümleri için etkin bir kimyasalın bulunmuş olması bile, heyecan verici bir sonuç olarak görülüyor. NAD (nikotinamid adenin dinükleotit) belirli bir zamanın ardından, hücrelerdeki etkisini kaybediyor. Bu azalmanın yaşlanma ve güç azalmasına sebebiyet verdiğinin altını çizen araştırmacılar, maddenin tamamlanması ve çeşitli etkilerle yaşlanma için önemli bir adım atılmış olduğunu ifade ettiler.

Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yaşlanma deneyi için yapılan açıklamalarda, yaşlanmayı önlemek konusunda atılacak olan adımların tek yönlü olmaması gerekliliğinin üzerinde duruldu. Çok değişik açılardan ve değişkenlerden hareket etmek, yapılması gereken ilk iş olarak görülüyor. Bu deney, henüz tam olarak sonuçlanmış ve tamamlanmış değil. Ancak yaşlanma konusunda bir gençlik aşısı olabileceği yönünde umutların artmasına neden olduğu da söylenebilir.

Gençleşme aşısının fiyatının ve maliyetinin ne kadar olacağı da belirsiz durumda. Gençleşme uğruna insanların bütün servetlerini vermeye hazır oldukları düşünüldüğünde bu rakamın oldukça yüksek olacağından emin olabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir