Kapat

Mutfaklarda Shabby Chic Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Anasayfa Genel Mutfaklarda Shabby Chic Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Mutfaklarda Shabby Chic dekorasyonu son zamanlarda çok tercih edilmeye başlanılan dekorasyon örnekleri arasında yer almaktadır.  Mutfaklara son derece nostaljik bir tarz katan Shabby Chic stili zamanı olmayan bir dekorasyon örneği olması nedeniyle hep tercih edilmektedir.

Mutfaklara son derece şık, sevimli ve eğlenceli bir hava katan Shabby Chic dekorasyon modeli ile mutfaklar eğlenceli alanlara dönüşmektedir. Evin en çok kullanılan yerlerinden biri olan mutfaklarda yemek hazırlamak, yemek yemek, bulaşık yıkamak artık çok kolay bir hale dönüşüyor. Modern ve klasik tarzın çok ötesinde bir dekorasyon fikri arayanlar mutfaklarında Shabby Chic tarzını tercih ediyor.

Shabby Chic Stili Sayesinde Mutfaklarda Dağınık Şıklıklar Yaratabilirsiniz

Mutfaklarınızı farklılaştırmak ve nostaljik bir havaya sokmak istiyorsanız Shabby Chic stili tam size göre bir dekorasyon önerisi olacak. Shabby Chic dekorasyon örneklerinde yumuşak renkler ve eskitilmiş mobilyalar tercih edilmektedir.

Ferahlık hissi meydana getiren Shabby Chic tarzında çiçek desenleri bol bol kullanılmaktadır.  Eski bir tasarım olmasına rağmen modası asla geçmeyen Shabby Chic tarzı mutfaklarda çok kullanılıyor. Mutfaklarda uygulayacağınız Shabby Chic tarzını küçük bütçelerle kolayca hazırlayabilirsiniz.

Mutfaklarda Shabby Chic Tarzı Nasıl Oluşturulur?

Mutfaklarda Shabby Chic tarzı uygulayacaksanız öncelikle mutfak duvarlarını boyamakla işe başlayabilirsiniz. Mutfak duvarlarının rengini beyaz veya açık pastel tonlar seçmeniz gerekmektedir. Çiçek desenleri Shabby Chic tarzının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bu sebeple mutfaklar Shabby Chic tarzını hazırlarken masa örtüsü, perdeler ve sandalyelerin kumaşlarının çiçekli kumaşlardan hazırlanması oldukça önemlidir.

Mutfaklarda Shabby Chic tarzı için aydınlık ve ferah bir ortamın oluşturulması oldukça önemlidir. Karanlık mutfağı olanlar Shabby Chic tarzını aktif bir hale getirebilmek için gün ışığından en çok seviyede faydalanacak şekilde bir tasarım geliştirilmelidir.

Shabby Chic tarzında aydınlatma ürünleri de çok önemli bir yere sahiptir.  Aydınlatma tercih ederken vintage avizeler tercih etmeniz önemlidir. Shabby Chic tarzını güçlendirecek en önemli unsurlar Retro mutfak araçları ve eski mutfak ürünleridir. Shabby Chic stiliyle gerçek bir nostalji keyfi yaşamak istiyorsanız canlı renkli çiçekleri de kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir