Kapat

Küçük Salonları Büyük Göstermek İçin Öneriler

Anasayfa Genel Küçük Salonları Büyük Göstermek İçin Öneriler

Merhabalar. Küçük salonlar yapılan yanlış hatalardan dolayı çoğu zaman daha küçük bir görünüm halini alır. Bundan dolayı şimdi sizler ile küçük salonları daha büyük göstermenin yollarını ve bu konuda bazı tüyolar vereceğiz.

  1. Öncelikle salonunuzun boya rengi bu konuda çok önemlidir. Özellikle küçük salonlarda beyaz veya fildişi renkleri çok kullanılan, ideal ve kullanıldığı salonu daha geniş gösteren renklerdir. Eğer duvar kağıdı kullanmak istiyorsanız duvar kağıdının çok karmaşık olmaması ve sade olması salonunuzu geniş gösterecektir.
  2. Koltuk takımı seçimine çok dikkat ediniz büyük koltuk takımları kullanmayınız. Orta ve küçük boyutlu mobilya kullanın.
  3. Salonunuzda muhakkak bir ayna bulundurun ve mümkünse aynanın boyutu büyük olsun çünkü ayna kullanıldığı mekanı olduğundan daha geniş gösteren ve bu konuda başarılı bir aksesuardır.
  4. Yemek masası seçimine dikkat edin yuvarlak masalar salonu daha küçük gösterebilir bunun yerine dikdörtgen masa kullanın ve küçük sandalyeler kullanınız.
  5. Salonunuzun perde seçimi salon görüntüsü oldukça etkiler. Bundan dolayı perdenin güneş ışığını geçiren kumaştan olmasına özen gösterin ve mümkün olduğu kadar koyu renkler tercih etmeyiniz. Bu konuda beyaz tüller en çok tavsiye edilen türdür.
  6. Salon aydınlatması tavandan olmalı ve tek bir ışık kullanılmamalıdır. Spot ışıklar kullanılmalıdır ve beyaz ışık tercih yapılmalıdır.
  7. Büyük orta sehpa kullanmayınız küçük ve sade orta sehpa odayı daha geniş ve ferah gösterecektir.

Mutlu yaşam dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir