Kapat

Çocuklarınızı 9 Yöntemle Hareketlendirin

Anasayfa Genel Çocuklarınızı 9 Yöntemle Hareketlendirin

Büyük şehirlerde yaşan insanların en büyük sorunu, çocukların hareket etmemesi bunun sonucunda obezitenin artması. Birçok anne çocuğunun ele avuca sığmayacak kadar hareketli olmasını ister. Çok az anne sakin durağan çocuktan mutluluk duyar.

Çocukları hareketlendirmek hiçte sanıldığı kadar zor değildir. Apartman dairesinde de yaşansa, bahçeli evlerde de yaşansa küçük ipuçları ile çocuklarınızı hareketlendirebilirsiniz.

Jimnastik Minderi

Eğer bir apartman dairesinde yaşıyorsanız ve bahçeniz yok ise, çocuklara alınacak bir jimnastik minderi ve hareketli bir müzik ile işe başlana bilir. Mümkünse ev tipi trambolin alınarak hareket eğlence haline döne bilir.

Televizyonu ve İnterneti Kapatın

Televizyon çocuk bakıcısı internet oyun arkadaşı değil. Çocuklar televizyon ve internetten uzaklaştıkça hareket etme şansları belirgin bir oranda artacaktır.

 

Park ve Bahçelere Gitmek

Hafta sonları, parklara açık alanlara gidilerek, çocuğun koşmasına, eğlenmesine fırsat verilmeli

 

Evcil Hayvan

Ev hayvan alma şansınız varsa çocuğunuz için bir kedi ya da köpek almak, hem çocuğun hareket etmesini hem de öz güvenini yükseltmesini destekler.

 

Oyun Oynamak

Çocuklara el işi oyunlarının yanı sıra, çocukluk zamanınızda oynadığınız sek sek, ip atlama, köşe kapmaca oyunlarını öğretip birlikte oynaya bilirsiniz.

 

Spor Aktivitelerine Yönlendirmek

Çocuğun yaşına uygun, spor kurslarına gönderilebilir. Birçok şehirde belediyelerin ücretsiz kursları mevcuttur.

 

Arkadaş Edinmesine Fırsat Yaratmak

Apartmanınızda ya da mahallenizdeki çocuklar ile iletişim kurmasına, onlarla oyunlar oynanmasına izin verilmesi, çocuklar bir araya gelince elbette televizyon açılmayacaktır.

Barfiks

Evinize alıp, bir kapıya monte edebileceğiniz barfiks maliyet açısından ucuz ve hareketi destekleyici bir etkinlik olur.

Siz Hareket Edin

Çocuk gördüğünü yapar, siz yakın mesafeler için araç kullanmayıp,yürüyerek gidip gelirseniz, ev içerisinde bir koltuk ta yatıp kalmazsanız, çocuk ta sizinle birlikte hareket edecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir