Kapat

CC Kremler Nedir ve Ne İşe Yarar?

Anasayfa Genel CC Kremler Nedir ve Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda reklamlarda, dergiler de ve kozmetik mağazalar da sıkça karşımıza çıkan CC kremler hem kozmetik ürünü hem de size sağlık sunan bir tedavi yöntemidir.

Fondöten yerine son yıllarda kullanılmaya başlanan bu ürün ülkemizde her ne kadar yeni olsa da birçok Avrupa ülkesin de yıllardır hem kozmetik sektöründe hem de sağlık sektöründe kullanılan bir üründür.

CC kremler BB krem özelliği taşısa da BB kremlerin bir üstü diyebiliriz. Daha dikkatle geliştirilen ve daha etkili olan CC kremler son yıllarda ülkemizde satış rekoru kırmaktadır. Peki nedir bu CC krem, ne işe yarar, neden bu kadar çok tutuluyor? Tüm sorularınız cevabını bu yazımız da bulabilirsiniz.

CC kremler fondöten yerine tercih edilmektedir. Fondöten ağır ve yağlı yapısına adeta meydan okuyan CC kremler son derece ipeksi ve hafiftir. Kapatıcılık açısından çok etkili olmasa da orta kapatıcılık özelliği bulunmaktadır. Özellikte ciltte ki renk eşitsizlikleri ve küçük kusurlar için kullanılan bu ürün aynı zamanda tedavi amaçlı da kullanılmaktadır. Şöyle ki yüz bölgesinde ağız çevresi, çene etrafı, göz altları ve elmacık kemiklerinde zamanla oluşan koyulaşmalar için son derece etkili olan CC krem uzun kullanımda da bu koyulukları yok ettiği bilinmektedir. 6 aylık düzenli bir kullanım sonucu yüzde ki lekeler de renk eşitsizliklerin de %60’lık bir düzelme kanıtlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir