Kapat

Ağır Kanamalar İçin Yapıştırıcı

Anasayfa Genel Ağır Kanamalar İçin Yapıştırıcı

Tıbbi olarak geliştirilen bu yapıştırıcı, elektro-döndürme şeklinde bir teknikle uygulanıyor. Oldukça hızlı ve saniyeler içerisinde etkisini gösteren yapıştırıcı, oldukça önemli bir çalışma olarak görülüyor.

Hava akımı sayesinde yönlendirilmesi sağlanan yapıştırıcı, ağır kanamalarda büyük bir başarı kazanıyor. Çeşitli testler yapılan ve bu testlerde de başarı kazanan sistem sayesinde çok daha güvenli ve hızlı bir müdahaleden bahsedilebilecek.

Yapıştırıcı Kalıcı Bir Çözüm Mü?

Yapıştırıcıların hepsi yarılanma süresine sahiptir. Yarılanma süresi denen tabir sürülen kısımdaki yapışkanlığın belirli periyotlar tutuculuğunun yarı yarıya azalmasıdır. Bir örnek ile açıklarsak; reklamlarda gördüğümüz ayaklarından tavana yapıştırılan adamların olduğu sahneler yüzde yüz doğrudur. Lakin belli bir süre sonra (çok uzun olmayan bir süre) yapıştırılan manken yapıştırıcının etkisinin geçmesi ile kafa üstü yere çakılacaktır. Bu sebepten dolayı ağır kanamalarda yapıştırıcı sadece geçici bir çözüm olabilir. Uzun sürelerde etkisini kaybedecek ve yeterince pıhtılaşmayan yaralardan kanama meydana gelecektir.

Yakın zamanda hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşılacak olan konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir