Kapat

Açlıkla Baş Etmenin Yolları

Anasayfa Genel Açlıkla Baş Etmenin Yolları

Mideniz sürekli açlıktan isyan ediyorsa, her öğünde yemeğe saldırırcasına başlıyorsanız bu makaleyi dikkatlice okuyunuz.

Evinizde, ofisinizde, yolda, yolakta sürekli açlık problemi mi yaşıyorsunuz? Açlıkla baş etmek için bazı disiplinleri edinmeniz gerekiyor. Bu yazımızda ele aldığımız başlıklara dikkat ederek bu sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

Zamanlamayı İyi Ayarlayın

Yemek zamanı gelmeden eğer açlıktan mideniz kıvranıyorsa ghrelin hormonu değerinizi eğitmeye çalışınız. Mesela öğle yemeği yiyeceksiniz iki gün boyunca öğle yemeği saatini 15 dakika ile geciktirin. Ondan sonraki iki gün bu 15 dakikaya bir 15 dakika daha ekleyip geciktirin. Böylece yemek saatini geciktirmeniz ghrelin değeri için iyi olacaktır.

Midenizi İyice Doldurun

Ghrelin değerinizi korumak için karbonhidrat ve proteinlerden oluşan besinleri tüketiniz. Protein ağırlıklı besinler hem kas miktarınızı arttırmanıza yardımcı olur hem de tokluk hissi yaratır.

Yavaş Yavaş Yiyin

Yediğiniz besinler 15-20 dakikada üst bağırsaklara ulaşır. Besinler üst bağırsaklara ulaştığı zaman tokluk hormonları salgılanmaya başlar. Bundan dolayı yemeği yavaş yavaş yemenin faydasını göreceksiniz. Ayrıca yemekten sonra tatlıyı 20 dakika geciktirin.

Bilgisayarla Uğraşırken Yemekten Uzak Durun

Yarına yetiştirmeniz gereken bir iş var ve bunu bilgisayardan yapmanız gerekiyor. Bilgisayar masasında cips ve çerez var eğer bunu stresten dolayı yiyorsanız hemen kaçınmanız gerekmektedir.

Karıştırın

Sürekli aynı yemekleri yemeyin farklı besinler tüketin. Mesela televizyon karşısında dondurma tüketiyorsanız bu sefer kuruyemiş tüketin cips tüketin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir